Kauçuk Kalıpları

KAUÇUK KALIP

Kauçuk kalıp üretiminde her aşamada koşulsuz müşteri memnuniyet ilkeleri ile çalışarak kalitenin bir çalışma şekli olmasını sağlarız. İlerleme ve gelişme konusunda dünyada yaşanan gelişmeleri yakından takip ederek işimize yansıtmak için çalışırız. Yurtiçi ve yurt dışı müşterilerimizle uzun süreli iş ortaklığı yapmak için çalışır ve sektörde ilk akla gelen firma olmak için çaba sarf ederiz. Faaliyette olduğumuz alanda sürekli büyümek ve lider konumda kalıcı olarak fark yaratmak hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Müşterilerimizin belirlemiş olduğu sipariş esasına uygun olarak çalışır ve istenen miktarda kalıp üretimini istenen zamanda tamamlarız. Hizmetlerimizi en ekonomik şekilde sunmak şirket prensiplerimiz arasında yer almaktadır. İç ve dış müşteri memnuniyetini artırmak için tasarım odaklı çalışmalar yapar ve her konuda kendimizi sürekli olarak geliştiririz. Dinamik kadromuz ile her zaman yenilikçi ve vizyoner bir çalışma şekli ortaya çıkarırız.

KAUÇUK KALIP YAPIMI

Kauçuk kalıp yapımı belli teknik detayların deneyim ve özen ile birleşmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. İleri teknolojilerin kullanıldığı çalışmalarımız dinamik bir ekip ile birlikte tamamlanmaktadır. Kurumsal bir yapıya sahip olan şirketimiz, sektörde öncü niteliği taşımaktadır. Kauçuk kalıp işinde en kaliteli malzemeler eşliğinde hazırlanan ürünlerimiz, planlı ve hedefli çalışmalar ışığında sürdürülmektedir. Botanik Orjinli bir malzeme olan kauçuk tek başına kalıp çıkarma işlemi için uygun değildir. Yardımcı katkı malzemeleri eşliğinde kauçuk özelliğini kazanan madde ısı, aşınma ve diğer kimyasal malzemelere karşı güçlendirilerek kullanıma hazır hale getirilir.

Kauçuk kalıplar farklı sektörlerde tercih sebebidir. Kalıp ve kalıpçılık sektörü pek çok kişinin bilmediği ancak tüm sektörlere taban oluşturan bir alandır. Kullanılan plastik parçaların her biri farklı bir kalıp kullanılarak hazırlanmaktadır. Seri üretimin gerçekleşmesi gereken her işte kalıp kullanımı zorunludur. Yaptığımız işe bu açıdan bakan müşterilerimiz verdiğimiz hizmetin içeriği hakkında daha yeterli bilgiye sahip olabilir. Nihai ürün üzerinde direk olarak etki gösterecek olan kalıpların üretimi bu yüzden son derece önemlidir ve ehil ellerde tamamlanmak zorundadır.

KAUÇUK KALIP MALZEMELERİ

Kauçuk kalıp malzemeleri kullanılarak her sektörde istenen her malzeme hazırlanabilir. Dünya standartlarında kabul görmüş malzemelerin temini ve istenen forma kavuşması yönünde kaliteli çalışmalar yapan şirketimiz, farklı sektörlerden edindiği deneyim ile müşterilerinin güvenilir bir iş ortağı olmaya adaydır. Müşterilerimiz ile yaptığımız çalışmalar karşılıklı güvene dayalı olarak tamamlanmakta ve ortaya çıkan sonuç herkesi memnun etmektedir. Üretim sistemimiz,

  • Performans,
  • Kalite ve tedarik sürekliliği üzerine kurgulanmıştır.

Müşterilerimize ihtiyaç duydukları ürünü en doğru ve kaliteli şekilde sunmak için belirlediğimiz kalite standartları çerçevesinde iş yaparız. Müşteri taleplerine değer katarak karşılık vermek fark yaratan bir şirket olmamızı sağlamaktadır. Hedefimiz, müşteri beklentilerini en iyi şekilde anlamak ve gelişen teknolojilerden aldığımız destek ile en ideal çözüm önerilerini sunmaktır. Müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutan şirketimiz, ürün yelpazesini daima artırmayı ve verimli faaliyetler sürdürmeyi amaçlamaktadır. Üretimimizin her adımını kalite kontrol ve laboratuvar çalışmaları eşliğinde denetler ve normlara uygun olarak ortaya çıkmasını sağlarız.

KAUÇUK KALIP İMALATI

Kauçuk kalıp imalatı ürün kalite süreçlerinin şirket prensiplerimiz dâhilinde sürdürülmesi ile tamamlanır. Hammadde kontrolü, referans değerler dikkate alınarak gerçekleştirilir. Karışım kontrolleri onaylandıktan sonra üretim numunesi hazırlanır ve kalite kontrolü bu aşamada da devam eder. Performans kontrolünden geçen ürünlerin farklı özellikleri teste tabi tutulmuş olur. Bu aşamada dayanıklılık, sertlik ve yoğunluk testleri de numune üzerinde uygulanır. Final kontrol ise üretimi biten her parti için yapılmaktadır. Ambalajlanan ürünler sevk etmek üzere hazır hale getirilir. Güçlü ve yenilenen makine parkurumuz eşliğinde kapasitemiz düzenli olarak artış göstermektedir. Küçükten büyüğe farklı kauçuk kalıpların üretimi tesislerimizde en ideal şekilde hazırlanmaktadır.

Şirketimiz sektörde edindiği tecrübe ile önce müşterilerinin taleplerini net bir şekilde anlamaya çalışır. Tasarım ve imalat konusunda gösterdiğimiz başarı, kalıp dendiğinde akla ilk gelen firmalar arasında yer almamızı sağlamaktadır. Gelişen ve yenilenen makine parkurumuz eşliğinde müşteri taleplerini her zaman en iyi şekilde ve zamanında tamamlamak için çalışırız. Değişen ve büyüyen iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını eksiksiz olarak tamamlamak şirketimizin temel çalışma prensipleri arasında yer almaktadır. Kalıp işinde kendini kanıtlamış olan şirketimiz, kendini yenilemekte ve gelişen teknolojiler eşliğinde güçlendirmektedir.

KAUÇUK KALIP HAZIRLAMA

Kauçuk kalıp hazırlama sürecinde iş akış planı son derece önemlidir. Müşteri taleplerinin alınmasından sonra fiyat teklifleri de hazırlanmaktadır. Ürünle ilgili standardizasyon ve kalite ölçütlerine bağlı kalınarak yapılan üretimimiz, gerekli durumlarda ihtiyaca uygun olarak hazırlanmaktadır. Müşterilerin aylık ve yıllık taleplerine bakılarak yapılan planlamalar kısa süre içinde ürün tedarikinin kolay olarak tamamlanmasını sağlayacaktır. Ürün kalitesini etkileyecek olan unsurlar, tolerans değerlerinin hesaplanması ile hazırlanmaktadır. Teknik çizimlerin hazırlanması başarılı bir kalıp ortaya çıkarılması açısından büyük önem taşımaktadır. Ölçülerin ve hammadde bilgilerinin hesaplaması yapılarak kalıp için gerekli işlemler sürdürülür.

Siparişin onaylanmasının ardından hazırlıklar hızlı bir şekilde başlamaktadır. Fiyat, ödeme şekli, teslim tarihi ve şartlarında anlaşılması üzerine süreç başlayacaktır. Ürünün istenen özellikleri taşıyabilmesi için gerekli satın alma ve AR-GE çalışmaları da sürdürülmektedir. Teslim edilecek olan ürün adedine bağlı olarak hammadde temini yapılacaktır. Yıl içinde devam edecek uzun süreli teslimatlar da mevsim geçişlerine uygun olarak hammadde karışımlarında değişiklikler hayata geçirilmelidir. Zaman verimliliği açısından hazırlanacak olan kalıplarla ilgili hammadde yoğrulması ve hazır tutulması özellikle yüksek adetli teslimatlar da büyük önem taşımaktadır. Lojistik açıdan oldukça zahmetli olan dinlendirme süreci, stok maliyetleri açısından da yüksek maliyet oluşturmaktadır.

WhatsApp chat